TĒMA: Ekonomika

NVA reģionālās mobilitātes atbalsts nodarbinātajiem

J
jautā:
15. maijā, 2015
Linda

Sakarā ar darba uzteikumu kļūstu par bezdarbnieci. Nākamo darbavietu, visticamāk, meklēšu citā novadā. Vai man būtu iespēja saņemt bezdarbnieka pārcelšanās pabalstu, ja jaunā darbavieta atradīsies apmēram 250 km no pašreizējās dzīvesvietas? Kas par to teikts likumos? Paldies!

A
atbild:
18. maijā, 2015
Nodarbinātības valsts aģentūra
Sabiedrisko attiecību nodaļa

Finanšu atlīdzību Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) reģionālās mobilitātes atbalsta pasākuma ietvaros var saņemt nodarbinātais, kurš vienlaikus atbilst šādām prasībām:

  • līdz darba tiesisko attiecību nodibināšanas dienai ar konkrēto darba devēju ir bijis reģistrēts bezdarbnieka statusā vismaz divus mēnešus;
  • darba tiesiskās attiecības ir nodibinājis pie darba devēja, kurš pirms darba tiesisko attiecību nodibināšanas ar nodarbināto vismaz vienu nedēļu iepriekš ir bijis reģistrējis NVA brīvu darbavietu tādā pašā profesijā vai amatā, kādā strādā nodarbinātais;
  • darbavieta atrodas vismaz 20 km attālumā no deklarētās dzīvesvietas un darba tiesisko attiecību ietvaros darba devējs nodarbinātajam nekompensē ceļa vai dzīvojamās telpas īres izdevumus;
  • norādītajā dzīvesvietā ir deklarēts vismaz gadu;
  • darba tiesiskās attiecības ir nodibinātas uz nenoteiktu laiku, nodarbinātajam ir noteikts normālais darba laiks un darba alga ir vismaz valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas apmērā, bet ne lielāka par divu valstī noteikto minimālo mēneša darba algas apmēru;
  • darba tiesiskās attiecības ir nodibinātas ne agrāk kā desmit darba dienas pirms finanšu atlīdzības pieprasīšanas dienas.

Detalizētāka informācija par NVA pasākumu "Komersantu nodarbināto personu reģionālās mobilitātes veicināšana" izlasāma šeit.