Labdien! Man ir jautājums par fotogrāfijām, kuras ir publicētas sociālajos medijos? Vai gadījumā, ja fotogrāfija ievietota publiskajā telpā, kā arī sociālais medijs neuzņemas nekādu atbildību par fotogrāfiju un to, ko lietotājs publicē savā profilā, šo fotogrāfiju drīkst izmantot žurnālistikas vajadzībām, atsaucoties uz sociālo mediju (piemēram, Twitter)? Konkrētāk sakot - vai drīkst izmantot sociālajos medijos publicētu fotogrāfiju un ievietot piemēram savā interneta lapā? Un vai ir atšķirība starp ziņas ievietošanu ar "embed" kodu (kad parādās, piemēram, kāda lietotāja tvīts + foto) un fotogrāfijas saglabāšanu un ievietošanu ar atsauci uz konkrētu tvitera lietotāja profilu?
Nav nozīmes tam, kādā veidā fotogrāfijai var piekļūt. Nozīme ir tam, kādā veidā ir tiesības to lietot. Jebkuru fotogrāfiju drīkst padarīt pieejamu internetā tikai un vienīgi ar tās īpašnieka atļauju.
Izņēmumi no šī pamatnoteikuma var būt tikai:
1) izmantošana informatīviem mērķiem (obligāti norādot izmantotā darba nosaukumu un autora vārdu, atļauts reproducēt publiskotus un publicētus darbus citātu un fragmentu veidā zinātniskos, pētniecības, polemiskos un kritiskos nolūkos, kā arī ziņu raidījumos un aktuālo notikumu apskatos izmantošanas mērķim atbilstošā apjomā);
vai
2) izmantošana pētniecības mērķiem (obligāti norādot izmantotā darba nosaukumu un autora vārdu, atļauts izziņotus vai publicētus darbus izmantot pētniecības procesā to darbības mērķim atbilstošā apjomā nekomerciālos nolūkos).
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!