Par pabalstu, ja ģimenē bērni no iepriekšējām laulībām

J
jautā:
09. janvārī, 2015
Diāna Degle

Labdien! Mūsu ģimenē aug 3 bērni. Meitene no vīra pirmās laulības, meitene no manas pirmās laulības un mūsu kopīgā meita. Kopā it kā sanāk trīs bērni, bet ģimenes valsts pabalstu saņemsim kā par diviem?

A
atbild:
10. janvārī, 2015
Lidija Dārziņa
LV portāls
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Ilze Paleja, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte Ilze Paleja skaidro:

Saskaņā ar Valsts sociālo pabalstu likuma 16.panta pirmo daļu, ģimenes valsts pabalstu piešķir vienam no bērna vecākiem.

Ja ģimenē, kura uzdod šo jautājumu, laulātie nav adoptējuši otra laulātā bērnus, kuri dzimuši to iepriekšējā laulībā, tad ģimenes valsts pabalstu ir tiesības saņemt par savu bērnu:

māte - par savu bērnu no pirmā vīra;

tēvs - par savu bērnu no pirmās sievas.

Par to, kurš no vecākiem saņems pabalstu par abu kopīgo bērnu, vecākiem jāvienojas pašiem (abos gadījumos summa būs kā par diviem bērniem - par pirmo 11,38 eiro un otro bērnu 22,76 eiro). Otrs vecāks saņems ģimenes pabalstu par savu bērnu no pirmās laulības kā par pirmo bērnu, t.i.,11,38 eiro.