Laulības šķiršanas apliecība - dzimtsarakstu nodaļā, kur laulība šķirta

J
jautā:
17. decembrī, 2014
Inga Ungure

Labdien! Kur jāvēršas, lai saņemtu laulību šķiršanas apliecības dublikātu vai citu apstiprinošu dokumentu par šo faktu? Laulība šķirta 2004.gadā caur tiesu kopā ar uzturlīdzekļu piedziņas prasību. Paldies.

A
atbild:
29. decembrī, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls
Rīgas apgabaltiesa
Inta Šaboha, tiesneša palīdze

Ja laulība ir šķirta tiesā, tad pusēm ir izsniegts noraksts par likumīgā spēkā stājušos tiesas spriedumu, ar kuru laulība šķirta vai atzīta par spēkā neesošu, skaidro Rīgas apgabaltiesas tiesneša palīdze sadarbībai ar plašsaziņas līdzekļiem Inta Šaboha.

Civilprocesa likuma 244.panta pirmā daļa paredz, ka pēc tam, „kad likumīgā spēkā stājies spriedums attiecībā uz laulības neesamību vai šķiršanu, sprieduma norakstu vai izrakstu no šāda sprieduma nosūta tai dzimtsarakstu nodaļai, kurā glabājas attiecīgais civilstāvokļa aktu reģistrs”.

Latvijas tiesiskais regulējums paredz, ka laulību šķiršanās apliecību izsniedz dzimtsarakstu nodaļas vai zvērināti notāri. Tādējādi, lai saņemtu laulības šķiršanas apliecību vai tās norakstu, Jums ir jāvēršas attiecīgajā dzimtsarakstu nodaļā, kurā laulība tika noslēgta.