Durvīm evakuācijas ceļos ir jābūt viegli atveramām no telpas iekšpuses

J
jautā:
17. decembrī, 2014
Rihards

Labdien! Izejot caur MK not. nr. 82, īsti precīzi nav norādīts par to, vai publiskā ēkā nomnieku (gan veikalu, gan biroju) ieejas durvju vēršanās virzienam arī jābūt uz evakuācijas ceļa virzienu? Saprotams ir tas, ka evakuācijas durvju vēršanās virzienam obligāti ir jābūt uz evakuācijas ceļa pusi, bet vai nomnieku durvīm arī jābūt vērstām uz evakuācijas ceļa virzienu? Jo šajā gadījumā evakuācijas ceļš ir no nomnieku telpām uz tuvāko evakuācijas izeju. Paldies.

A
atbild:
07. janvārī, 2015
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Ministru kabineta noteikumu Nr.82 „Ugunsdrošības noteikumi” 40.punkts nosaka: „Durvis evakuācijas ceļos ir viegli atveramas no telpas iekšpuses bez atslēgas un apzīmētas ar attiecīgām drošības zīmēm.”

Pēc loģikas spriežot, steidzamas evakuācijas gadījumā, protams, ir vieglāk izkļūt pa durvīm,  kas atveramas no telpas iekšpuses. Vissliktāk būs, ja vienas durvis veramas no iekšpuses, citas – pretējā virzienā. Nezinot Jūsu minētos evakuācijas plānus, citu informāciju sniegt nav iespējams.