Robežas šķērsošana bērnam

J
jautā:
03. jūnijā, 2011
Jolanta Balevica

Puikam 17 gadi, pati netieku viņam pakaļ uz LV. Dokumentus nezinu, kur var UK noformēt, lai ļautu šķērsot robežu. Runā, ka varot viens 17 gados braukt. Vai tā ir?

A
atbild:
08. jūnijā, 2011
Ārlietu ministrija
Konsulārais departaments

Latvijas Republikas Ministru kabineta 03.08.2010. noteikumos Nr.721 „Kārtība, kādā bērni šķērso valsts robežu” ir uzskaitīti dokumenti, kas nepieciešami bērnam, kurš ir Latvijas (LV) valsts piederīgais un šķērso Šengenas ārējo robežu, t.i., izceļo no Šengenas līguma dalībvalsts – Latvijas – patstāvīgi:

- derīgs ceļošanas dokuments (pase);

- vismaz viena vecāka (LV pilsoņa, LV nepilsoņa, Eiropas Savienības dalībvalsts (ES DV), Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valsts vai Šveices pilsoņa vai bezvalstnieka, kam piešķirts bezvalstnieka statuss LV, ES DV, EEZ valstī vai Šveicē) vai aizbildņa notariāli apliecināta piekrišana bērna patstāvīgai izceļošanai.

Papildu informāciju par Latvijas valsts robežas šķērsošanu un nepieciešamajiem dokumentiem varat saņemt kompetentā iestādē Valsts robežsardzē pa tālruni 67075616.

Par piekrišanas noformēšanas iespējām Lielbritānijā lūdzam sazināties ar Latvijas vēstniecību Londonā: http://www.mfa.gov.lv/lv/Ministrija/mission/?lv=1&org=GBR