TĒMA: Ārlietas

Ja nepilngadīga persona ceļo uz Apvienoto Karalisti bez vecākiem

J
jautā:
22. decembrī, 2023
Santa

Kādi dokumenti nepieciešami septiņpadsmitgadīgai jaunietei, kas vēlas ceļot uz Angliju bez vecākiem?

A
atbild:
20. janvārī, 2024

Ārlietu ministrijā norāda: lai ieceļotu Apvienotajā Karalistē (AK), nepieciešama derīga pase. eID karte šajā valstī vairs netiek atzīta par derīgu ieceļošanas dokumentu. Pasei jābūt derīgai uz visu ceļojuma laiku. Latvijas pilsoņi AK var ieceļot un uzturēties bez vīzas uz laiku līdz 6 mēnešiem. Ja plānots uzturēties ilgāk, tad pirms ieceļošanas jānoformē vīza.

Ja jauniete ceļojumā dodas viena, tad līdzi jābūt arī vismaz viena vecāka (Latvijas pilsoņa, Latvijas nepilsoņa, ES, EEZ valsts vai Šveices pilsoņa vai personas, kurai piešķirts bezvalstnieka statuss šajās valstīs) notariāli apliecinātai piekrišanai patstāvīgai izceļošanai no Latvijas.

Jaunietei, īpaši gadījumā, ja viņas uzvārds atšķiras no vecāku uzvārda, var lūgt arī uzrādīt radniecību apliecinošu dokumentu (piemēram, dzimšanas apliecību).

Tāpat ministrija aicina sazināties ar aviopārvadātāju par nepieciešamību nepilngadīgajai pasažierei uzrādīt papildu dokumentus atbilstoši pārvadātāju drošības prasībām.

Aicinām arī sekot līdzi aktuālajai informācijai par ieceļošanu AK Ārlietu ministrijas mājaslapā.