TĒMA: Tieslietas

Kāda pilnvara nepieciešama, lai bērns bez vecākiem varētu pavadīt brīvlaiku Anglijā

J
jautā:
04. jūnijā, 2024
Olga

Labdien! Es ar 11 gadus veco māsu vasaras brīvdienas vēlos pavadīt savā mītnes zemē Anglijā. Mums abām ir Latvijas pilsonība, un mums ir divi vecāki. Es dzīvoju Anglijā, un man ir rezidence. Es saprotu, ka nepieciešama pilnvara divās valodās – angļu un latviešu –, bet nezinu, kāda tieši pilnvara ir vajadzīga. Paldies par palīdzību!

A
atbild:
02. jūlijā, 2024

Ārlietu ministrijā (ĀM) skaidro: bērnam, ceļojot uz Apvienoto Karalisti, noteikti ir nepieciešama derīga pase, kā arī vismaz viena vecāka notariāli apliecināta pilnvara bērna izceļošanai konkrētās personas (jūsu) pavadībā. Noteikti vajadzīga arī ceļojuma apdrošināšana.

Savukārt Apvienotās Karalistes valdības tīmekļvietnē norādīts, ka pilnvarā nepieciešams iekļaut arī vecāku kontaktinformāciju.

ĀM iesaka par jautājumiem, kas saistīti ar Apvienotās Karalistes robežas šķērsošanas noteikumiem, sazināties ar Apvienotās Karalistes vēstniecību Latvijā.