Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Tiesību uz nodokļa atvieglojumu nav par laulāto, mikrouzņēmuma darbinieku

J
jautā:
01. oktobrī, 2014
Antra Krūmiņa

Vai mikrouzņēmuma darbiniece - jaunā māmiņa, kura atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā, šajā laikā var būt kā apgādājamā persona vīram?

A
atbild:
03. oktobrī, 2014
Lidija Dārziņa
LV portāls

Iedzīvotāja ienākuma nodokļa atvieglojumus par apgādājamo var saņemt par nestrādājošu laulāto. Tas noteikts likuma “Par iedzīvotāja ienākuma nodokli” 13.pantā “Atvieglojumi maksātājam”. Taču atvieglojumu nepiemēro par personu, kura ir mikrouzņēmuma darbinieks

Par tiesībām uz nodokļa atvieglojumiem konkrētajā situācijā varat uzzināt Valsts ieņēmumu dienestā jebkurā klientu apkalpošanas centrā. VID informatīvais tālrunis 6712000.