Būvprakses sertifikāts ir vajadzīgs

J
jautā:
05. jūnijā, 2014
Guntis Vaivods

Labdien! Ir reģistrēts individuālais komersants (IK), kas nodarbojas ar logu maiņu un jumta segumu maiņu. Jautājums: kura brīdī man ir vajadzīgs būvprakses sertifikāts? Vai man to vajag, mainot logus privātmājām? Vai man to vajag, mainot jumta segumus privātmājām? Vai man to vajag, veicot tos pašus darbus sabiedriskām ēkām? Vai zemnieka "piena māja" vai pienotava, vai ferma, vai šķūnis ir sabiedriska ēka?

A
atbild:
12. jūnijā, 2014
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Latvijas Būvinženieru savienība sniedz šādu atbildi: "Individuālam komersantam, ja viņš vēlas pats vadīt būvdarbus, kuriem atbilstoši Vispārējiem būvnoteikumiem nepieciešama būvatļauja, obligāti jābūt atbilstošam būvprakses sertifikātam un jāreģistrējas Būvkomersantu reģistrā Ekonomikas ministrijā. Ja viņš pats šo darbu neveic, tad ar apakšuzņēmēja līgumu jāpiesaista fiziska vai juridiska persona, kura ir reģistrēta Būvkomersantu reģistrā būvdarbu veikšanai."

Būvniecības likuma 8.panta pirmajā daļā ir šāds regulējums: "Ja fiziskās personas ir saņēmušas attiecīgu būvprakses vai arhitekta prakses sertifikātu, tām ir patstāvīgas prakses tiesības šādās būvniecības jomās:

  1. inženierizpēte;
  2. projektēšana;
  3. būvekspertīze;
  4. būvdarbu vadīšana;
  5. būvuzraudzība."

Tātad, lai vadītu, piemēram, jumta būvdarbus, vienalga, sabiedriskai vai privātai ēkai, sertifikāts ir vajadzīgs.