E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 6785
Lasīšanai: 2 minūtes
5
5

Bez sertifikāta var veikt darbus, kam nav vajadzīga būvatļauja

Publicēts pirms 9 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
23. martā, 2015
Kaspars

Labdien, vēlējos jautāt, vai mikrouzņēmumā strādājošajiem ir nepieciešams būvprakses sertifikāts? Un, ja ir vajadzīgs, tad kādus darbus drīkst veikt bez šī sertifikāta? Paldies.

A
atbild:
15. aprīlī, 2015
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Noteicošais nav komercdarbības veids – vai tas, piemēram, ir individuālais uzņēmums vai mikrouzņēmums -, bet attiecīgā speciālista veiktie darbi. Būvniecības likuma 13.pantā ir noteikts: būvspeciālisti ir personas, kas ieguvušas patstāvīgas prakses tiesības arhitektūras, būvniecības vai elektroenerģētikas jomā reglamentētās profesijās.

Latvijas Būvinženieru savienība LV portālam sniegusi šādu skaidrojumu: „Individuālam komersantam, ja viņš vēlas pats vadīt būvdarbus, kuriem nepieciešama būvatļauja, obligāti jābūt atbilstošam būvprakses sertifikātam un jāreģistrējas Būvkomersantu reģistrā Ekonomikas ministrijā. Ja viņš pats šo darbu neveic, tad ar apakšuzņēmēja līgumu jāpiesaista fiziska vai juridiska persona, kura ir reģistrēta Būvkomersantu reģistrā būvdarbu veikšanai."

Var darīt arī pretēji – strādāt objektā sertificēta būvspeciālista vadībā uz līguma pamata.

Ja uzņēmumā sertificēta būvspeciālista nav, tad mikrouzņēmums drīkst veikt tikai tādus darbus, kam nav vajadzīga būvatļauja, piemēram, līmēt tapetes, veikt namdara vai amatnieka darbus.

Labs saturs
5
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 41 jautājumu. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas