Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Ģimene

Uzvārda došana bērnam

J
jautā:
15. janvārī, 2014
Agnese

Labdien! Vēlos jautāt par uzvārdu jaundzimušajam. Ja bērna vecāki ir laulāti, taču sieva nav pieņēmusi vīra uzvārdu, vai tad vecāki var izvēlēties, kuru no uzvārdiem likt bērnam?

A
atbild:
15. janvārī, 2014
Laura Platace
LV portāls

Civillikuma 151.pants noteic: „Bērna uzvārdu nosaka pēc vecāku uzvārda. Ja vecākiem ir dažādi uzvārdi, bērnam saskaņā ar vecāku vienošanos dod tēva vai mātes uzvārdu.”

Tiesiskajā regulējumā nav ietverta atruna par to, ka uzvārda došana bērnam būtu atkarīga no fakta, vai vecāki ir laulībā vai nav. Tas nozīmē, ka neatkarīgi no tā, vai vecāki ir vai nav laulībā, bērnam var dot tēva vai mātes uzvārdu.