Kā nokārtot parādsaistības, ja ir mazi ienākumi

J
jautā:
16. oktobrī, 2024
Madara

Labdien! Sāku strādāt jaunā darbavietā. Maiņu darbs, dienas nenormētas. Alga tiek maksāta par nostrādātajām stundām. Darba devējam atnāca divas vēstules par ieturējumiem no manas algas 160 eiro apmērā. Man ir trīs apgādājamie. Cik šādu vēstuļu var atnākt darba devējam, un ko darīt, ja mēnesī nopelnu tikai 300 eiro?

A
atbild:
22. oktobrī, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba devējam tiesu izpildītāji var nosūtīt tik rīkojumu par parādu piedziņu, cik gadījumos par jūsu nenokārtotām parādsaistībām kreditori ir vērsušies tiesā un saņēmuši tiesas spriedumus par parādu piespiedu piedziņu.

Proti, par katru vienu tiesas spriedumu darba devējs var saņemt vienu tiesu izpildītāja rīkojumu.

Ja jūsu ienākumi nav pietiekami lieli (kā tas noprotams pēc jautājumā sniegtās informācijas) ieturējumu veikšanai, tad jūs varat vērsties pie tiesu izpildītāja vai tiesu izpildītājiem un lūgt vienoties par individuāliem maksājumiem parādu nomaksai, piemēram, 10 eiro ik mēnesi.

Ja šāda vienošanās tiks panākta, tad jums ir jārēķinās, ka tā ir jāpilda.

Noderīga informācija par parādu piedziņu ir lasāma LV portāla skaidrojumā Samērīga parādu nomaksa parādnieka un kreditora interesēs. Stājas spēkā jaunā parādu piedziņas kārtība.