TĒMA: Tieslietas

Vienīgi dzīvokļu īpašnieku kopība ir tiesīga lemt par līguma slēgšanu ar pārvaldnieku

J
jautā:
13. oktobrī, 2024
Jānis

Labdien! Vai daudzdzīvokļu mājas dzīvokļu īpašnieku kooperatīvās sabiedrības valde ir tiesīga vienpersoniski slēgt līgumu ar kādu SIA par pārvaldīšanas pakalpojumu darbību nodrošināšanu dzīvojamajai mājai, nesaskaņojot to ar pārējiem dzīvokļu īpašniekiem, un vai šis līgums tagad ir saistošs dzīvokļu īpašniekiem?

A
atbild:
Šodien
Pauls Vasks
jurists

Jā, varat, taču tikai tad, ja dzīvokļu īpašnieku kopība iepriekš par šo jautājumu ir lēmusi un ir uzdevusi konkrētajai sabiedrībai šādu līgumu ar izvēlēto pārvaldnieku dzīvokļu īpašnieku vārdā noslēgt. Saskaņā ar Dzīvokļa īpašuma likuma 16. panta otro daļu vienīgi dzīvokļu īpašnieku kopības kompetencē ietilpst tādu lēmumu pieņemšana kā: pilnvarojuma došana un atsaukšana; kopīpašumā esošās daļas pārvaldīšanas forma; atsevišķu vai visu dzīvojamās mājas pārvaldīšanas darbību uzdošana pārvaldniekam un to atsaukšana. Atbilstoši panta trešajai daļai šāds dzīvokļu īpašnieku kopības lēmums ir saistošs ikvienam dzīvokļa īpašniekam dzīvojamajā mājā un ir pieņemts, ja “par” nobalsojuši dzīvokļu īpašnieki, kas pārstāv vairāk nekā pusi no dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašumiem.