Labdien! Itālijā atradu viesnīcu, kurā var brīvprātīgi palīdzēt dažos darbos apmaiņā pret izmitināšanu. Ieņēmumu no šīs darbības man nebūs. Man tāda opcija derētu 4–6 mēnešiem. Pašai ir attālināts darbs Latvijas SIA (esmu dizainere, atrasties birojā nav nepieciešams). Vai man būtu jāinformē Latvijas instances par šo darbību, paziņojot, ka dzīvošu citā ES valstī, ja netaisos ne pārtraukt savu iedzīvotāja, ne nodokļa maksātāja statusu? Vai ir nepieciešams kaut kā oficiāli noformēt šādu uzturēšanos un ziņot par to Latvijai, ja netaisos tur pelnīt naudu, bet tikai dzīvot šo īso laiku? Cik saprotu, vajag tikai noslēgt līgumu par brīvprātīgo darbu ar viesnīcu, lai viņiem ir atskaite savas valsts iestādēm, un tas ir viss. Vai tomēr kaut ko palaidu garām? Ja ir vajadzīga noformēšana, tad kādiem jābūt soļiem Latvijā? Pateicos par jūsu laiku un atbildi!
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) informācijā ir norādīts: “Saskaņā ar Fizisko personu reģistra likuma 14. panta trešo daļu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei ir jāpaziņo par savu, savu nepilngadīgo bērnu un personu, kuras atrodas tās aizgādnībā vai aizbildnībā, dzīvesvietas adresi ārvalstīs triju mēnešu laikā pēc pārcelšanās uz pastāvīgu dzīvi ārvalstīs.”
Jēdziens “pastāvīga dzīve” tiek lietots vairākos saistītajos tiesību aktos, arī Konsulārās palīdzības un konsulāro pakalpojumu likumā, kurā noteikts, ka konsulārā palīdzība tiek sniegta Latvijas valstspiederīgajām personām, kuras atrodas ārkārtas situācijā ārvalstī, ja viņām ir neatliekami nepieciešams atbalsts un nav iespējas saņemt citu palīdzību.
Aktuālo informāciju par dzīvesvietas adreses norādīšanu ārvalstī var lasīt PMLP tīmekļvietnē.
Ja jums ir kādi jautājumi, tad informāciju varat iegūt, rakstot uz pmlp@pmlp.gov.lv vai zvanot uz +371 67209400.
Saskaņā ar Latvijas un Itālijas nodokļu konvencijas 15. panta 2. punktu, ja jūs turpināt strādāt Latvijas darba devēja labā un atrodaties Itālijā laika periodu, kas nepārsniedz 183 dienas jebkurā 12 mēnešu periodā, un atlīdzību turpina maksāt Latvijas darba devējs, un darba devējam nav pastāvīgās pārstāvniecības Itālijā, tad ienākuma nodoklis darba algai ir piemērojams tikai Latvijā.
Arī valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas jūsu darba devējs var turpināt veikt par jums līdzšinējā kārtībā Latvijā, ja jūs izvēlaties pēc savas iniciatīvas neilgu laiku pavadīt Itālijā, turpinot no turienes veikt savus ierastos darba pienākumus Latvijas darba devēja labā.
Latvijas likums “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” regulē ar brīvprātīgo darbu saistītos nodokļa atbrīvojumus un kompensācijas normas Latvijas brīvprātīgā darba organizētājam.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!