Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Ja nepietiekama stāža dēļ nav tiesību saņemt vecuma pensiju, tad piešķir pabalstu

J
jautā:
04. oktobrī, 2024
Irina

Labdien! Manai mammai (dzimusi 13.05.1961.) darba stāžs ir mazāks par 15 gadiem. Saskaņā ar likumu viņai nav tiesību pat uz vecuma pensiju. Vai, pienākot 65 gadu vecumam, viņai pastāv iespēja saņemt kādu valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu? Mamma šobrīd nevar klātienē aiziet uz VSAA konsultāciju, jo tika veikta gūžu endoprotezēšanas operācija.

A
atbild:
10. oktobrī, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

No nākamā gada, no kura turpmāk vispārējais pensionēšanās vecums būs 65 gadi, tiesībām uz vecuma pensiju vajadzēs vismaz 20 gadu apdrošināšanas stāžu.

Ja nepietiekama apdrošināšanas stāža dēļ nav tiesību saņemt vecuma pensiju, tad tiek piešķirts valsts sociālā nodrošinājuma pabalsts.