Lasīšanai: 1 minūte

Vecāki vienojas, kurš saņems bērna piedzimšanas pabalstu

J
jautā:
03. oktobrī, 2024
klavs

Labdien! Ja sieva dzemdē ieslodzījuma vietā, vai bērna tēvs var saņemt bērna piedzimšanas pabalstu?

A
atbild:
04. oktobrī, 2024
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Solvita Sukure, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Bērna piedzimšanas pabalsts ir vienīgais no valsts sociālajiem pabalstiem, kuru izmaksā, arī bērnam un pieprasītājam atrodoties ieslodzījuma vietā.

Ja vecākam aizgādības tiesības nav ierobežotas, tad pabalstu bērna piedzimšanas gadījumā var pieprasīt viens no bērna vecākiem.

Vecāki savstarpēji vienojas, kurš pieprasīs pabalstu.