Kā iegūt īpašumā otru mājas pusi

J
jautā:
25. augustā, 2024
Mairita

Labdien! Dzīvojam privātmājā, kuras puse pieder valstij. Puse piederēja mātes mātei, otra puse mātes patēvam, kurš viņu nebija adoptējis. Kad patēvs 1982. gadā nomira, otra mājas puse palika valstij, jo viņam nebija mantinieku. Māte mantoja savas mātes daļu pēc viņas nāves. Ar ko jāsāk kārtot dokumenti, lai iegūtu savā īpašumā arī valstij piederošo pusi? Zemes nodoklis un mājas nodoklis tiek apmaksāts pilnībā. Paldies!

A
atbild:
26. augustā, 2024
Inese Helmane
LV portāls

Jums ar visiem dokumentiem ir jāvēršas pie zvērināta notāra.

No aprakstītā nav īsti skaidrs, kam pieder otra mājas puse. Ja tā iepriekš būtu piederējusi valstij, tad tiktu izsolīta.

Informāciju par to, kam pieder īpašums, var noskaidrot zemesgrāmatā un Kadastra informācijas sistēmā pēc adreses vai kadastra numura.

Vairāk par to, kas notiek, ja mantai nav mantinieku vai tā ir bezīpašnieka manta, var izlasīt publikācijā “Kā rīkoties ar bezmantinieka un bezīpašnieka mantu”.