E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 33632
Lasīšanai: 3 minūtes

Kam pieder dzīvoklī uzstādītie ūdens skaitītāji

J
jautā:
19. augustā, 2024
Inese

Labdien! Man ir radies strīds ar SIA Mārupes komunālie pakalpojumi (MKP). Privātmājā nomainīju aukstā ūdens skaitītāju ar aktu un verifikāciju. Nomaiņu veica licencēta SIA. Par to no MKP saņēmu šādu atbildi: Saņēmām no Jums aktu par skaitītāja maiņu adresē Mārupē. Informēju, ka saskaņā ar Ūdenssaimniecības pakalpojumu likuma 1. panta 6. punktu komercuzskaites mēraparāts ir vienīgi ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzēja īpašumā esošs ūdens daudzuma vai notekūdeņu daudzuma skaitītājs, kas uzstādīts komercuzskaites mēraparāta mezglā un tiek izmantots norēķinu veikšanai par sniegtajiem ūdenssaimniecības pakalpojumiem. Tā paša likuma 9. panta pirmās daļas 5. punkts noteic, ka pakalpojumu sniedzējam ir pienākums par saviem līdzekļiem nodrošināt komercuzskaites mēraparāta uzstādīšanu vai nomaiņu un veikt sniegto pakalpojumu uzskaiti. Tas nozīmē, ka nevaram ņemt uzskaitē Jūsu patvaļīgi nomainīto ūdensskaitītāju. Jau divreiz esmu mainījusi šo skaitītāju pie licencētas SIA, un akti vienmēr tika pieņemti. Likums, uz kuru MKP balstās, ir pieņemts 2015. gadā. Vai man nav izvēles un jāmaina skaitītājs tikai pie SIA Mārupes komunālie pakalpojumi? Vai tas nav monopols un manas brīvās izvēles ierobežošana? Varbūt ir citi likumi, kas regulē manas tiesības. Vai sanāk, ka skaitītājs pieder MKP, nevis man (kā tas ir dzīvokļu īpašumos)? Iepriekš pateicos par atbildi. 

A
atbild:
29. oktobrī, 2024

Jautājumā minētā Ūdenssaimniecības pakalpojumu likuma 9. panta pirmās daļas 5. punktā noteiktais uzliek par pienākumu tieši ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzējam par saviem līdzekļiem uzstādīt vai nomainīt komercuzskaites mēraparātu un uzskaitīt savus sniegtos pakalpojumus. Tas nozīmē to, ka jums kā mājas īpašniecei un ūdenssaimniecības pakalpojuma saņēmējai nekas nav jādara. Uzstādītais komercuzkaites mēraparāts nav jūsu īpašums. 

Ja iepriekš esat mainījusi ūdens patēriņa skaitītājus par saviem līdzekļiem un ūdenssaimniecības pakalpojuma sniedzējs bija tos pieņēmis, tad tas nozīmē to, ka nav ievērots likums. Jautājumā minētais likums stājās spēkā 2016. gada 1. janvārī.  

Atbilstoši likumam daudzdzīvokļu mājai ir viens ūdens patēriņa skaitītājs, kuru uzstāda ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzējs. Ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzējs piegādā ūdeni visai mājai, nevis katram dzīvoklim atsevišķi. Katrā dzīvoklī var arī nebūt uzstādīts ūdens skaitītājs. LV portāls nesen sniedza atbildi uz jautājumu tieši par ūdens patēriņa skaitītājiem daudzdzīvokļu mājā šeit. 

Jautājumā pieminētā Sabiedrība ar ierobežotu atbildību Mārupes komunālie pakalpojumi pieder Mārupes novada pašvaldībai.  Savukārt sabiedrisko pakalpojumu sniegšanas kārtību uzrauga un regulē Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 194 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas