2000. gadā pilsētas administrācija saskaņā ar Repatriācijas likumu man un manam dēlam piešķīra dzīvokli. 2004. gadā es no kādas firmas iegādājos sertifikātus un privatizēju šo dzīvokli uz sava vārda. Vai es varu šo dzīvokli atdot/dāvināt dēlam vai pārdot? Vai man ir vajadzīga vīra piekrišana un atļauja? Vai manam vīram ir kādas tiesības uz šo dzīvokli? Pirmslaulību līgums nav noslēgts. Mans vīrs ir Krievijas pilsonis un dzīvo Krievijā.
Ja dzīvoklis tika iegādāts laulības laikā un atbilstoši Civillikuma 91. pantam netika noteikts par jūsu atsevišķo mantu (zemesgrāmatas nodalījumā nav atzīmes, ka dzīvoklis ir jūsu atsevišķā manta), tad dzīvokļa atsavināšanai (dāvināšanai vai pārdošanai) būs nepieciešama laulātā piekrišana. Šajā gadījumā jūsu vīram saskaņā ar Civillikuma 89. panta otro daļu ir tiesības uz viņa daļu laulāto kopmantā.
Latvijas zvērinātu notāru pakalpojumi ir pieejami arī attālināti, ja jūsu vīram nav iespējas parakstīt piekrišanu dzīvokļa atsavināšanai klātienē. Tāpat jūsu vīrs var noformēt pilnvaru pie zvērināta notāra Krievijas Federācijā, lai pilnvarotā persona veiktu nepieciešamās darbības jūsu laulātā vārdā. Jānorāda, ka Krievijas Federācijā izdotas pilnvaras izmantošanai Latvijā ir nepieciešams Apostille apliecinājums, ko var saņemt Krievijas kompetentajā iestādē. Par šo vairāk var izlasīt LV portāla publicētajā e-konsultācijā “Kā iegādāties nekustamo īpašumu no Krievijas Federācijas pilsoņa” un Latvijas Republikas vēstniecības Krievijas Federācijā tīmekļvietnē.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!