Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Priekšlaicīga pensionēšanās šogad

J
jautā:
09. decembrī, 2013
Georgijs Tumanovs

Labdien. Novembrī man palika 60 gadi. Vai pensionējoties priekšlaicīgi (līdz 2013.gada 31.decembrim), pilnu pensiju es saņemšu 62 gados? Paldies.

A
atbild:
11. decembrī, 2013
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Zita Laviceviča, Pensiju metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

No 2014.gada 1.janvāra līdz 2024.gada 31.decembrim pakāpeniski ik gadu par trim mēnešiem tiks paaugstināts pensionēšanās vecums, līdz tas 2025.gada 1.janvārī sasniegs 65 gadu vecumu.

Līdz ar to persona, kura ir dzimusi 1953.gada novembrī un pieprasījusi vecuma pensiju priekšlaicīgi līdz 2013.gada 31.decembrim, vecuma pensiju pilnā apmērā varēs saņemt 62 gadu un 9 mēnešu vecumā, kad iestāsies likumā noteiktais pensionēšanās vecums.