Kas jādara, lai reģistrētu bērnu un jauniešu interešu izglītības iestādi

J
jautā:
08. jūlijā, 2024
Anna

Labdien! Ir iecere izveidot interešu un izklaides klubu bērniem (no 7 g.) un jauniešiem, kurā plānojam rīkot galda spēles, lasīšanu un debates, dažādas radošas rokdarbu meistarklases u. tml. Grasāmies īrēt aprīkotu kabinetu un reģistrēties kā juridiska persona. No kā sākt, un ko ņemt vērā?

A
atbild:
07. augustā, 2024

“Ņemot vērā, ka jautājumā pieminēta daudzveidīga darbība un dažādas nodarbības bērniem un jauniešiem, juridiskajai personai ir jāizveido un jāreģistrē interešu izglītības iestāde, savukārt, ja ir plānots īstenot konkrētu interešu izglītības programmu, tad ir jāsaņem interešu izglītības programmas licence pašvaldībā, kurā notiks izglītojošā darbība. Par interešu izglītības programmas licences saņemšanu aicinām interesēties savā pašvaldībā,” norāda Izglītības kvalitātes valsts dienestā (IKVD).

Izglītības iestādes Izglītības iestāžu reģistrā tiek reģistrētas Ministru kabineta noteikumos Nr. 681 “Izglītības iestāžu reģistrācijas kārtība” noteiktajā kārtībā.

Lai reģistrētu izglītības iestādi, tostarp interešu izglītības iestādi, IKVD jāiesniedz:

1) iesniegums izglītības iestādes reģistrācijai Izglītības iestāžu reģistrā (veidlapa atrodama IKVD tīmekļvietnē);

2) dibinātāja lēmums par izglītības iestādes dibināšanu;

3) izglītības iestādes nolikums;

4) informācija par izglītības iestādes vadītāju (rīkojums/lēmums par apstiprināšanu amatā un izglītības dokumentu kopijas);

5) dokumenti par izglītības programmu īstenošanas vietas adresi – telpu lietošanas tiesību apliecinoša dokumenta (piemēram, telpu nomas līguma) kopija; Veselības inspekcijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta atzinumi par telpu atbilstību izglītības iestādes darbībai.

Papildu informācijai iesakām sazināties ar IKVD, zvanot uz 67367202.