TĒMA: Satiksme

Vai skolēns var saņemt atlaidi braucienam uz skolu ārpus pilsētas

J
jautā:
08. jūlijā, 2024
Līna

Labdien! Bērns tika uzņemts skolā, kas atrodas ārpus Rīgas, bet viņš ir deklarēts Rīgā. Uz skolu jābrauc ar starppilsētu autobusu. Vai bērnam tiek piemēroti kaut kādi braukšanas atvieglojumi? Vai jāmaksā pilna biļetes cena? Bērnam ir 16 gadi.

A
atbild:
15. jūlijā, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls
Rīgas dome
Sindija Grāvere, Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore

Reģionālajos starppilsētu autobusu maršrutos braukšanas maksas atvieglojumus ir tiesības saņemt atsevišķām pasažieru kategorijām – pirmsskolas vecuma bērniem, cilvēkiem ar I un II grupas invaliditāti, daudzbērnu ģimenēm u.c.

Gadījumus, kad izglītojamajiem ir tiesības saņemt kompensāciju par braukšanas izdevumiem, noteic Ministru kabineta 2021. gada 22. jūnija noteikumi Nr. 414 “Braukšanas maksas atvieglojumu noteikumi”. Kompensācija ir paredzēta:

  • ārpus pilsētas teritorijas dzīvojošiem vispārējās pamatizglītības iestādes (1.–9. klase) izglītojamiem;
  • ārpus pilsētas teritorijas dzīvojošiem vispārējās vidējās izglītības iestādes (klātienes 10.–12. klase) izglītojamiem.

Šie skolēni biļeti iegādājas par pilnu maksu, un braukšanas izdevumus (100% vai 50% apmērā) viņiem pašvaldības noteiktajā kārtībā sedz no attiecīgās pašvaldības budžeta.

No noteikumiem izriet, ka braucienus no dzīvesvietas Rīgā uz skolu ārpus galvaspilsētas pašvaldībai nav jākompensē.

Rīgas pašvaldības Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore Sindija Grāvere informēja, ka Rīgas pašvaldībā nav paredzēts šāds līdzfinansējums. “Rīgas satiksme” nodrošina bezmaksas braukšanu skolēniem pilsētas robežās, izsniedzot skolēna e-karti skolēniem, kuri mācās kādā Rīgas skolā.