Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Satiksme

Dzīvojot ārpus Latvijas, vadītāja apliecība iegūstama pēc attiecīgās valsts noteikumiem

J
jautā:
04. jūlijā, 2024
Dainis

Labdien! Ja Latvijā tika atņemtas Īrijā izdotās vadītāja tiesības un sods jau ir izciests, kur tiesības atrodas un kā tās atgūt? Īrijas likumdošana nenosaka eksāmena atkārtotu kārtošanu.

A
atbild:
02. augustā, 2024

Ja Latvijā tiek atņemta citā valstī izdotā transportlīdzekļa vadītāja apliecība, par to informē attiecīgās valsts atbildīgo institūciju, kā arī tai nodod konkrēto apliecību. Pēc soda izciešanas, ja cilvēks ir Latvijas valstspiederīgais, proti, pastāvīgi, ilgāk par sešiem mēnešiem dzīvo Latvijā, tad noteiktā kārtībā iespējams iegūt Latvijas vadītāja apliecību. Ja persona dzīvo ārpus Latvijas, vadītāja apliecība iegūstama pēc attiecīgās valsts noteikumiem.