Labvakar, esmu dzirdējusi, ka Latvijai ir piešķirti ES līdzekļi, kurus piešķir jaunajiem uzņēmumiem. Tie ir 6000 LVL, kuri nav jāatgriež, neatkarīgi no tā, vai uzņēmums sāk sekmīgu darbību jeb arī bankrotē. Kā arī tiek piešķirta palīdzība biznesa plāna veidošanā un apmācības. Vēlētos uzzināt, kurā Latvijas valsts iestādē var griezties pēc šādas palīdzības? Liels paldies!
Jā, šāda atbalsta programma, kurā pieejams grants 6000 latu apmērā, tiešām ir – tā ir Rīgas domes grantu programma „Atspēriens” (sadarbībā ar „Swedbank”).
Programmas mērķis ir veicināt mazo un vidējo uzņēmumu attīstību, motivēt izbraukušos Latvijas iedzīvotājus atgriezties Rīgā, kā arī veicināt straujāku Eiropas Savienības labklājības līmeņa sasniegšanu. Programmai piešķirtais atbalsts palīdzēs uzņēmējam izveidot infrastruktūru veiksmīgas komercdarbības veikšanai.
Programmas ietvaros iespējams saņemt līdzfinansējumu 75% procentu apmērā dažādu jauno komersantu izdevumu segšanai - specifiskas tehnikas un licenču iegādei, grāmatvedības un jurista konsultanta pakalpojumu apmaksai, interneta mājaslapas izstrādei, specifisku darbinieku apmācībai un citiem. Vienam komersantam pieejamais granta maksimālais apjoms noteikts 6000 latu apmērā.
Kā portālam LV.LV pastāstīja Rīgas domes Investīciju un uzņēmējdarbības veicināšanas padomes projektu vadītājs Jānis Unbedahts, šogad grantu saņemšanai tiks rīkoti divi konkursi – viens februārī, otrs – vasaras vidū.
Vispirms tiek vērtēta pretendenta biznesa ideja, pēc tam notiek labāko ideju prezentācija, kurā tiek noteikti atbalstāmie projekti. Pieejamais finansējums ir 48 tūkst. latu, kas ļauj atbalstīt 10-11 projektus. Biznesa projekti grantu saņemšanai pirmajā kārtā būs jāiesniedz martā, informē J. Unbedahts. Tātad atliek vien sekot informācijai vietnē http://www.atsperiens.lv
Ir vēl viena valsts atbalsta programma, kurā biznesa sācējiem tiek piešķirts neatmaksājams valsts pabalsts jeb grants. Tā paredzēta bezdarbniekiem un atrodas Labklājības ministrijas (LM) pārvaldībā, to administrē Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA).
Par šo programmu informāciju sniedz NVA Informācijas nodaļa:
„Nodarbinātības valsts aģentūra bezdarbniekiem jau ceturto gadu īsteno aktīvo nodarbinātības pasākumu „Pasākumi komercdarbības vai pašnodarbinātības uzsākšanai”, kura gaitā bezdarbnieki izstrādā biznesa plānus, apgūstot zināšanas, kas nepieciešamas uzņēmējdarbības uzsākšanai.
Zemgales, Kurzemes un Latgales reģionos pasākumā jau ir iesaistīti 139 bezdarbnieki, savukārt februārī viņiem pievienosies vēl 211 bezdarbnieki no Vidzemes un Rīgas reģioniem. Tātad kopumā minētajā pasākumā šogad plānots iesaistīt 350 bezdarbniekus no visiem Latvijas reģioniem.
Pasākumā piedalās tie bezdarbnieki, kuri atbilst vismaz vienam no šādiem nosacījumiem:
Kad biznesa plāni būs sagatavoti, eksperti tos izvērtēs un noteiks 117 perspektīvākos, kuru autoriem NVA piedāvās konsultācijas biznesa plāna īstenošanas pirmajā komercdarbības vai pašnodarbinātības gadā un piešķirs vienreizējo dotāciju līdz Ls 2000 biznesa uzsākšanai.
Tāpat biznesa plāna īstenošanas pirmajos sešos mēnešos tiks maksāta mēneša dotācija valstī noteiktās minimālās darba algas apmērā. Divu gadu laikā NVA uzraudzīs atbalstīto biznesa plānu īstenošanas gaitu.
Plašāka informācija un saistošie dokumenti par NVA pasākumiem komercdarbības vai pašnodarbinātības uzsākšanai atrodama NVA mājaslapā http://www.nva.lv/index.php?cid=3&mid=311#komerc"
Ir vēl viena valsts atbalsta programma biznesa sācējiem, kuru administrē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) un īsteno Hipotēku bankas Atbalsta programmu pārvalde ALTUM.
Šajā tā dēvētajā Starta programmā iekļautas mācības, biznesa plāna sagatavošana, arī atbalsta maksājums biznesa sākuma posmā – tas tad, ja pretendents pārvarējis visus vērtēšanas posmus un saņēmis atbalstu aizdevuma iegūšanai no HB.
Sīkāk par programmu „Atbalsts pašnodarbinātības un uzņēmējdarbības uzsākšanai” var uzzināt LIAA vietnē http://www.hipo.lv/lv/attistibas_programmas/starta_programma
Vēl LIAA īsteno projektu „Atbalsts nodarbināto apmācībām komersantu konkurētspējas veicināšanai – atbalsts partnerībās organizētām apmācībām”.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!