TĒMA: Mājoklis

Mājdzīvnieku turēšana - saskaņā ar noteikumiem

J
jautā:
04. decembrī, 2013
elize

Labdien, man ir tāds jautājums, es dzīvoju Daugavpilī privātmājā, mana kaimiņiene tur un pārdod suņus, tas ir viņas bizness. Katru dienu ir liels troksnis un smarža. Vai ir likumīgi turēt vairāk nekā 6-7 suņus vienā mazā privātmājā pilētas centrā? Būšu ļoti pateicīga par informāciju.

A
atbild:
10. decembrī, 2013
Pārtikas un veterinārais dienests
Iveta Kociņa, Veterinārās uzraudzības departamenta vecākā eksperte

Latvijas Republikas  normatīvie akti neaizliedz privātīpašumā turēt vairākus dzīvniekus (neierobežo to skaitu).  Tomēr dzīvnieku īpašniekam ir jāievēro dzīvnieku turēšanas noteikumi, piemēram, jānodrošina dzīvnieku sugai atbilstoši turēšanas apstākļi, jānodrošina, lai viņa īpašumā esošie dzīvnieki netraucē un neapdraud cilvēkus un citus dzīvniekus.  Dzīvnieka īpašnieku/turētāju pienākumus un dzīvnieku labturības prasības reglamentē Dzīvnieku aizsardzības likums un Ministru kabineta noteikumi Nr.266 „Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai”.

Ja Jūs traucē vai apdraud  kaimiņienes dzīvnieki, iesakām ar iesniegumu vērsties pašvaldības Administratīvajā komisijā vai pašvaldības policijā. Ja ir aizdomas, ka dzīvniekiem netiek nodrošināta atbilstoša labturība, ziņojiet Pārtikas un veterinārajam dienestam, norādot konkrētu dzīvnieku turēšanas vietas adresi, īpašnieku, kā arī  pārkāpuma būtību.

Vietējā pašvaldība savos saistošajos noteikumos ir tiesīga noteikt ierobežojumus dzīvnieku skaitam vienā turēšanas vietā.