E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 32831
Lasīšanai: 2 minūtes

Sociālās apdrošināšanas iemaksas nevar atgūt

J
jautā:
02. jūnijā, 2024
Sintija

Labdien! Vai ir iespējams atgūt sociālās apdrošināšanas iemaksas par 2023. gada novembri un decembri un 2024. gada janvāri un februāri? Šajos mēnešos iemaksas tika veiktas tikai daļēji. Uzņēmums savu darbību ir beidzis 2024. gada 20. februārī. Līdz ar to tika izbeigtas arī darba attiecības. Kur vērsties, kā pareizi noformulēt vajadzību? Paldies. 

A
atbild:
05. jūnijā, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja bijāt darba ņēmēja, tad bijāt obligāti sociāli apdrošināta, tāpēc vajadzēja veikt valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas. No jūsu algas darba devējam bija jāietur 10,50% un šīs iemaksas jāieskaita valsts budžetā. Tāpat darba devējam no saviem līdzekļiem bija jāveic iemaksas 23,59% apmērā un arī jāieskaita valsts budžetā. Šīs iemaksas nav atgūstamas. Daļa no tām nonāk jūsu pensijas kontā un veido stāžu pensijai. Sociāli apdrošinātajam ir tiesības uz sociālās apdrošināšanas pabalstiem (piemēram, slimības pabalstu). 

To, kuri sociālās apdrošināšanas periodi jums ir reģistrēti un no kādiem ienākumiem veiktas iemaksas, varat uzzināt portālā latvija.lv, pieprasot e-pakalpojumu Informācija par sociālās apdrošināšanas iemaksām un apdrošināšanas periodiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 136 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas