Kravas pašpārvadājumiem izsniedz sertifikātu

J
jautā:
28. maijā, 2024
Igors

Labdien! Esmu pašnodarbinātais (fiziskā persona), man pieder kravas automašīna. Ir nepieciešams tai saņemt pašpārvadājuma licenci, taču, ja pareizi sapratu, to var saņemt tikai juridiskā persona. Vai man kā pašnodarbinātajam ir iespēja saņemt minēto licenci, nemainot statusu?

A
atbild:
31. maijā, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Sertifikātus gan iekšzemes, gan starptautiskajiem kravas pašpārvadājumiem izsniedz Autotransporta direkcija.

Pašpārvadājumu regulējums ir ietverts Autopārvadājumu likumā un Ministru kabineta 2019. gada 10. decembra noteikumos Nr. 607 Pasažieru un kravas pašpārvadājumu veikšanas kārtība”.

Informācija par sertifikāta izsniegšanu, iesniedzamie dokumenti un saziņas iespējas pieejami Autotransporta direkcijas mājaslapā.

Valsts ieņēmumu dienesta informācijā saimnieciskās darbības veicējiem norādīts: atsevišķās jomās tiesības darboties ir tikai Uzņēmumu reģistrā reģistrētiem uzņēmumiem vai organizācijām (piemēram, komersantiem, biedrībām, nodibinājumiem, publiskajām personām un iestādēm u. c.); šajās jomās nav iespējams reģistrēt saimniecisko darbību VID.

Ir vairāk nekā 20 jomu kods (NACE 2. red.) –, kurās nevar reģistrēt saimniecisko darbību VID, tai skaitā:

  • kravu pārvadājumi pa autoceļiem (NACE 2. red. kods 4941);
  • individuālie kravu pārvadāšanas pakalpojumi (4942).