TĒMA: Tieslietas

Laulātā piekrišana izsakāma nostiprinājuma lūgumā

J
jautā:
28. maijā, 2024
Gunta

Labdien! Vai tiesai, izsniedzot zemesgrāmatu, jāizdara ieraksts, ka nekustamais īpašums ir īpašnieka atsevišķā manta? Pirkuma līgumā laulātais ir atzinis, ka nekustamais īpašums ir laulātās atsevišķā manta.

A
atbild:
25. jūnijā, 2024
Latvijas Zvērinātu notāru padome
Agita Macijevska, zvērināta notāre

Zvērināta notāre Agita Macijevska skaidro: ja pirkuma līgumā pircēja laulātais ir devis savu piekrišanu iegūstamā nekustamā īpašuma reģistrācijai tiesā (zemesgrāmatā) uz pircēja (laulātā) vārda ar piemetinājumu, ka tas reģistrējams kā pircēja (laulātā) atsevišķā manta, tad tiesai (zemesgrāmatai) ir pienākums minēto piemetinājumu reģistrēt attiecīgajā zemesgrāmatas nodalījumā, ja darījuma dalībnieki to ir lūguši un izteikuši nostiprinājuma lūgumā

Jūsu gadījumā nekas nav nokavēts, proti, reģistrēt piemetinājumu par atsevišķo mantu var, atkārtoti vēršoties pie zvērināta notāra un lūdzot sagatavot nostiprinājuma lūgumu piemetinājuma reģistrācijai tiesā (zemesgrāmatā). Nav izslēgts, ka būs nepieciešams noslēgt jaunu vienošanos starp laulātajiem par atsevišķās mantas izdalīšanu.