E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 32766
Lasīšanai: 2 minūtes

Drošības nauda un servitūta ceļš

J
jautā:
24. maijā, 2024
Janka

Gribu uzbūvēt jaunu ceļu, kur kaimiņa zeme bija norādīta kā servitūts. Dabā gadu laikā ceļš ir izveidojies citā vietā. Kaimiņš prasa iemaksāt drošības naudu, lai es saņemtu parakstu par būvatļauju un lai viņam būtu garantija, ka veco ceļu novāks un atjaunos zemi. Vai kaimiņš drīkst par parakstu būvatļaujas saņemšanai prasīt drošības naudu? Teica  ja es nemaksāšu drošības naudu, tad viņš neko neparakstīs. Vai viņš drīkst neparakstīt? Kā ieteiksiet man rīkoties? Vai jāvēršas tiesā, lai saņemtu būvatļauju? 

A
atbild:
27. maijā, 2024
Inese Helmane
LV portāls

Civillikuma 1130. pants noteic, ka servitūts ir tāda tiesība uz svešu lietu, ar kuru īpašuma tiesība uz to ir lietošanas ziņā aprobežota kādai noteiktai personai vai noteiktam zemesgabalam par labu. Servitūtu nodibina ar likumu, tiesas spriedumu, līgumu vai testamentu. No servitūta izrietošā lietu tiesība ir nodibināta un spēkā abām pusēm tikai pēc servitūta ierakstīšanas zemesgrāmatās. 

Maza piebilde: lai gan Civillikumā nav noteikta prasība iemaksāt drošības naudu par servitūta ceļa izbūvi, tomēr likums šādu maksājumu neaizliedz. Tādēļ par visiem nosacījumiem sakarā ar servitūta ceļa izbūvi vēlams vienoties līgumā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 129 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas