Lasīšanai: 1 minūte

Kādu periodu ņem vērā, aprēķinot atvaļinājuma naudu

J
jautā:
23. maijā, 2024
Marija

Labdien! Kāda ir atšķirība, ja es ņemu atvaļinājumu no 1. vai 15. maija? Vai aprēķinos ņem vērā mēneša algu par maiju? Vai datums ietekmē algu pirms un pēc atvaļinājuma?

A
atbild:
30. maijā, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja atvaļinājums tiek piešķirts no 01.05.2024., tad atvaļinājuma naudas aprēķinā, kā to paredz Darba likuma 75. pants, iekļaus pēdējos sešus mēnešus pirms atvaļinājuma mēneša, proti, laikposmu novembrisaprīlis. Tieši tāpat aprēķins tiks veikts, ja atvaļinājums piešķirts no 15.05.2024.

Likumsakarīgi alga par darbu maijā, aprēķinot atvaļinājuma naudu, nevar tikt ņemta vērā. Datums, ar kuru tiek piešķirts atvaļinājums, ietekmē algu gan pirms, gan pēc atvaļinājuma, jo alga tiek aprēķināta par nostrādāto periodu  konkrētajā mēnesī.