Lūdzu skaidrot jēdzienu “darbdiena” un “darba diena” atšķirības, ja tādas ir. Vai ir normatīvais akts, kas skaidro minētos jēdzienus? Ja ir, tad kāds?
Jūsu jautājumā minētie jēdzieni ir atrodami dažādos normatīvajos aktos, piemēram, Darba likumā, Paziņošanas likumā, Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā, Latvijas Republikas Zemessardzes likumā, Latvijas Bankas noteikumos, Ministru kabineta rīkojumos par darbdienu pārcelšanu attiecīgajā kalendāra gadā u. c. Tomēr normatīvie akti tos atsevišķi kā terminus neskaidro.
Abi vārdi – “darba diena” un “darbdiena” – ir sinonīmi. Skaidrojošajā un sinonīmu vārdnīcā Tēzaurs “darba dienas” skaidrotas kā visas dienas, izņemot nedēļas atpūtas dienas un likumā noteiktās svētku dienas. Līdzīgi arī vārds “darbdiena” tiek skaidrots kā diena, kas nav brīvdiena un svētku diena; intensīvs darba cēliens (parasti dienas daļa).
Tāds pats sinonīms ir arī “darbadiena” – diennakts daļa, kas paredzēta darbam (darba vietā).
Sinonīmi valodā tiek lietoti atbilstoši nozīmei, ko vēlas izteikt kā domu teikumā, tostarp ņemot vērā izvēlētā sinonīma labskanību.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!