E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 32677
Lasīšanai: 2 minūtes
1
1

Parādniekam saglabājamo naudas līdzekļu apmēru nosaka Civilprocesa likums

J
jautā:
16. maijā, 2024
Angelina

Labdien! Parāda dēļ manu kontu bloķēja tiesu izpildītājs. Arī no manas algas, kas ir 800 eiro pirms nodokļu nomaksas, tiek veikti ieturējumi. Man ir divi bērni. Mana konta limits tagad ir 800 eiro. Kā tiek aprēķināts šis limits? Paldies! 

A
atbild:
29. maijā, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ieturējumu apmēru no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem nosaka Civilprocesa likuma 594. pants. Ieturējumi un to apmērs ir atkarīgs no parādsaistību veida un kreditora prasījuma, no kādiem līdzekļiem parādsaistības ir dzēšamas, – vai tā ir tikai darba samaksa vai arī citas summas, tostarp bankas kontā pieejamie līdzekļi. 

Izņemot gadījumus, kad parādsaistības ir uzturlīdzekļu lietās, kā arī piedzenot zaudējumus vai kompensāciju sakarā ar personisku aizskārumu, kura dēļ radies sakropļojums vai cits veselības bojājums vai iestājusies personas nāve, vai kompensāciju par kaitējumu, kas radīts ar noziedzīgu nodarījumu vai administratīvu pārkāpumu, un arī izpildot administratīvā pārkāpuma procesā pieņemtos nolēmumus, parādniekam likums paredz tiesības uz ikmēneša saglabājamajiem ienākumiem vienas minimālās mēnešalgas apmērā. Ja parādnieka apgādībā ir nepilngadīgi bērni, tad par katru apgādībā esošo nepilngadīgo bērnu papildus saglabājami naudas līdzekļi 15% apmērā no minimālās mēneša darba algas. 

Visus ar savu parāda piedziņas lietu saistītos jautājumus jums būtu jāizrunā ar tiesu izpildītāju. Šāda saruna palīdzētu izvairīties no nevēlamiem pārpratumiem. Jāņem vērā, ka tiesu izpildītājs nezina jūsu situāciju un neredz jūsu bankas konta saturu, kā arī to, kādas summas un kas jums kontā ieskaita. Kamēr nomaksāsiet parādu, saziņa ar tiesu izpildītāju ir gan jūsu likumīgās tiesības, gan pienākums.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 68 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas