TĒMA: Tieslietas

Ja aizdevuma līgums noslēgts mutvārdu formā

J
jautā:
14. maijā, 2024
Liene

Cilvēks nevēlas atdot naudu, ko es viņam aizdevu. Ko darīt? Nekādu dokumentu par aizdevumu neparakstījām.

A
atbild:
15. maijā, 2024
Pauls Vasks
jurists

Likums neprasa obligātu aizdevuma līguma noslēgšanu rakstveidā, tādēļ jūsu veiktais aizdevums uzskatāms par aizdevuma līgumu, pat ja darījuma nosacījumi starp pusēm atrunāti tikai mutiski. Aizdevuma līguma rakstveida formas neesamība jums gan var apgrūtināt šī darījuma un tā nosacījumu pierādīšanu. Pierādījumi mutiski noslēgta līguma pastāvēšanai var būt aizdevuma summas pārskaitījumi starp bankas kontiem, liecinieku liecības u. tml.

Jums būtu ieteicams sākumā parādniekam izsniegt vai nosūtīt pa pastu, e-pastu pretenziju, lūdzot atmaksāt parādu. Ja parādnieks lūgumu neizpilda, tad jums parāda atgūšanai būs jāvēršas tiesā. Pirms tiesvedības uzsākšanas ieteicams vispirms tomēr rūpīgi izvērtēt, vai jūsu rīcībā ir pietiekami daudz pierādījumu, kas ļaus pierādīt šī darījuma pastāvēšanu.