Lasīšanai: 1 minūte

Kas notiek ar uzturlīdzekļu parādu, ja parādnieks ir miris

J
jautā:
07. maijā, 2024
Marija

Labdien! Sakiet, lūdzu, kas notiek ar uzturlīdzekļu parādu, ja parādnieks ir miris? Parāds ir gan pret UGF, gan bērna māti (lieta atrodas pie ZTI).

A
atbild:
05. jūnijā, 2024
Santa Galiņa
LV portāls
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Marta Urbāne, zvērināta advokāte, sertificēta mediatore

Zvērināta advokāte, sertificēta mediatore Marta Urbāne norāda: ja bērna māte bija vērsusies ar uzturlīdzekļu parāda piedziņas pieteikumu pie zvērināta tiesu izpildītāja, uz kā pamata tika uzsākta izpildu lieta, saskaņā ar Civilprocesa likuma 560. panta pirmās daļas 1. punktu tiesu izpildītājam ir pienākums apturēt izpildes lietvedību, ja parādnieks ir miris.

Savukārt saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu “Noteikumi par Uzturlīdzekļu garantiju fonda iesniedzēju un parādnieku reģistru” 9. punktu un Uzturlīdzekļu garantiju fonda likuma 14. pantu UGF administrācija dzēš ziņas par parādnieku vienotajā valsts un pašvaldību pakalpojumu portālā Latvija.lv, ja parādnieks ir miris.