Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Vai studijas ārvalsts augstskolā ieskaita darba stāžā

J
jautā:
22. martā, 2024
Ivars

Vai mācības augstskolā ārzemēs (Nīderlandē), kas kopumā ir četri gadi, tiek ieskaitītas darba stāžā pensijai? Kādi dokumenti ir nepieciešami, lai to apliecinātu, un kurai valsts iestādei tie jāiesniedz?

A
atbild:
28. martā, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likumā “Par valsts pensijām” noteikts, ka mācības augstskolā tiek pielīdzinātas apdrošināšanas (darba) stāžam līdz 1995. gada 31. decembrim.

No 1996. gada 1. janvāra, kad tika uzsākta iemaksu individuālā reģistrēšana, Latvijas pensijas stāžu veido periodi, kuros veiktas sociālās apdrošināšanas iemaksas.

Informāciju par savu pensijas stāžu un tiesībām uz Latvijas pensiju varat noskaidrot Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā, rakstot uz e-pasta adresi konsultacijas@vsaa.gov.lv vai zvanot uz tālruņa numuru 64507020.