Maksājumu veikšanas kārtību nosaka dzīvojamās telpas īres līgumā

J
jautā:
13. martā, 2024
Aleksis

Labdien! Es īrēju dzīvokli, kurā ievācos 21. februārī. Dzīvokļa saimnieks grib, lai komunālos maksājumus maksāju par pilnu mēnesi. Vai man būtu jāsedz tie maksājumi, kas attiecas uz laikposmu no 1. līdz 20. datumam?

A
atbild:
22. martā, 2024

Atbilstoši Civillikuma 1473. pantā noteiktajam tiesiskā darījuma forma ir atkarīga no lietas dalībnieku ieskata, izņemot likumā tieši norādītos gadījumus. Izīrētāja un īrnieka līgumisko attiecību forma ir nostiprināta Dzīvojamo telpu īres likumā, un citāda kārtība nav paredzēta. Atbilstoši likuma 11. pantā noteiktajam ar dzīvojamās telpas lietošanu saistīto maksājumu veikšanas kārtību nosaka dzīvojamās telpas īres līgumā. Rodas jautājums –, kāpēc jums jāmaksā komunālie maksājumi par periodu, kas nav ietverts īres līgumā?

Ja izīrētājs pieprasa papildu maksājumus, tad par to jums atsevišķi būtu jāvienojas pārrunu ceļā, sastādot arī rakstisku vienošanos pie īres līguma.