Lasīšanai: 1 minūte

Prasības sveču izgatavošanai

J
jautā:
05. decembrī, 2023
Linda

Labdien! Vai Latvijā ir normatīvie akti, kas nosaka sveču izgatavošanas normas? Piemēram, ja svecē ir ievietoti elementi, kuri var aizdegties un izraisīt ugunsgrēku (piemēram, ziedi), vai izgatavotājs var tikt saukts pie atbildības?

A
atbild:
04. janvārī, 2024

Preču vispārējās drošuma prasības nosaka Preču un pakalpojumu drošuma likums. Marķēšanas prasības nosaka standarts LVS EN 15494:2008 “Sveces. Drošības marķējumi izstrādājumiem”. Savukārt ugunsdrošības prasības nosaka standarts LVS EN 15493:2008 “Sveces. Ugunsdrošības specifikācija”. Izgatavotājs var tikt saukts pie atbildības, ja netiek ievērotas minētās prasības.