Lasīšanai: 1 minūte

Preču ievešana no trešajām valstīm

J
jautā:
19. novembrī, 2023
Juris

Labdien! Gribu ievest no Ukrainas motobloku ar iekšdedzes dzinēju līdz 14 zirgspēkiem lauksaimniecības zemes apstrādei. Motobloks ir marķēts ar CE. Kādas būs izmaksas un šķēršļi?

A
atbild:
04. decembrī, 2023

Lai precīzi sniegtu atbildi uz jautājumu, jums ir jānoskaidro preces kombinētās nomenklatūras kods un vērtība.
Pēc tam elektroniskā formātā VID jāiesniedz muitas deklarācija, ko varat sagatavot patstāvīgi vai ar muitas brokeru starpniecību.

Noskaidrojot preces kombinētās nomenklatūras kodu, būs iespējams noskaidrot importēšanas nosacījumus un maksājumus (ievedmuitas nodoklis un pievienotās vērtības nodoklis).

Precīzu informāciju saistībā ar preču importu no trešajām valstīm jūs varat saņemt VID konsultāciju daļā, zvanot uz tālruņa numuru: +371 67120000.