Lasīšanai: 1 minūte

Vai policijai var ziņot anonīmi

J
jautā:
18. oktobrī, 2023
Sandra

Labdien! Vai policijai var ziņot arī anonīmi?

A
atbild:
23. oktobrī, 2023

Iesnieguma likuma 9. panta pirmā daļa noteic, ka aizliegts bez iesnieguma iesniedzēja piekrišanas izpaust informāciju, kas atklāj viņa identitāti, izņemot gadījumu, kad iestādei saskaņā ar likumu šāda informācija ir jāizpauž.

Atbilstoši minētā panta otrajai daļai, ja iesniedzējs nevēlas, lai iesniegumā minētie fakti tiktu izpausti, tad viņš to norāda iesniegumā. Ja iesniegumā nav ietverta norāde par aizliegumu izpaust tajā minētos faktus, tad iestāde tos ir tiesīga izpaust, ievērojot šā panta pirmās daļas un citu normatīvo aktu prasības.

Tādējādi secināms, ka ziņot policijai var arī anonīmi.

Informāciju par to, kā ziņot policijai, var atrast ŠEIT.