Lasīšanai: 1 minūte

Rīkojumus izdod un atsauc rakstveidā

J
jautā:
21. decembrī, 2010
Kaspars Veinbergs

Vai drīkstu ierasties darbā, ja esmu atstādināts, bet mani telefoniski izsauc uz darbu?

A
atbild:
22. decembrī, 2010
Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība
Kaspars Rācenājs, jurists

Atstādināt no darba var ar rakstveida rīkojumu, tātad arī atsaukt rīkojumu var tāpat – rakstveidā.

Protams, darba devējs arī mutiski var izdot rīkojumu, ka darbinieks var nākt strādāt. Ja viņš darbinieku pielaidīs pie darba, varēs pieņemt, ka rīkojums ir atsaukts, tomēr īsti droši tas nebūs.

Vislabāk šādā gadījumā tomēr prasīt, lai darba devējs izdod rakstveida rīkojumu, ka tiek atsaukts iepriekš izdotais rīkojums par atstādināšanu. Tas būs drošāk darbiniekam.