Vai vajag projektu funkcionāli nepieciešamā zemesgabala noteikšanai

J
jautā:
07. oktobrī, 2023
VALDIS

Vai daudzdzīvokļu dzīvojamajai mājai funkcionāli nepieciešamā zemesgabala noteikšanai ir vajadzīgs zemesgabala projekts, ko apstiprina vietējā pašvaldības dome?

A
atbild:
26. oktobrī, 2023

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumu Nr. 522 “Privatizējamai dzīvojamai mājai funkcionāli nepieciešamā zemes gabala noteikšanas kārtība” 18. un 21. punktam pēc funkcionāli nepieciešamā zemes gabala noteikšanas pašvaldības domes pilnvarota institūcija vai valsts akciju sabiedrība “Privatizācijas aģentūra” (tagad SIA “Publisko aktīvu pārvaldītājs “Possessor”) sagatavo apstiprināšanai funkcionāli nepieciešamā zemesgabala projektu. Projektu apstiprina vietējās pašvaldības dome vai tās pilnvarota institūcija, vai valsts akciju sabiedrība “Privatizācijas aģentūra” pēc projekta saskaņošanas ar vietējo pašvaldību. Lēmumu par funkcionāli nepieciešamā zemesgabala projekta apstiprināšanu paziņo attiecīgās pašvaldības vai valsts akciju sabiedrības “Privatizācijas aģentūra” tīmekļvietnē.