Valdes locekļa atcelšana no amata

J
jautā:
23. oktobrī, 2013
Laila Balga

Vēlos precizēt jautājumu par biedrības valdes locekļa amata atstāšanu. Jūsu skaidrojums ir pretrunā ar LR UR skaidrojumu, ka valdes loceklis var atstāt amatu jebkurā laikā, paziņojot par to biedrībai, un šī paziņojuma kopija jāpievieno B3 formai, kas jāiesniedz LR UR un kuru paraksta šis pats valdes loceklis, tas nozīmē, ka biedru sapulce nav jāsasauc. Kā tad ir pareizi?

A
atbild:
24. oktobrī, 2013
Laura Platace
LV portāls

Jums ir jārīkojas tā, kā ir teikts iepriekšējā e-konsultācijā.

Uzņēmumu reģistra sniegtā informācija ir par to, kādi dokumenti ir jāiesniedz reģistrā, lai oficiāli varētu nokārtot dokumentus par valdes locekļa amata atstāšanu, taču šis process ir plašāks.

Valdes loceklis nevar vienkārši atstāt amatu, biedrībai ir jānolemj par valdes locekļa atcelšanu no amata, tādēļ ir jārīko biedru kopsapulce. Tas ir līdzīgi kā ar valdes locekļa ievēlēšanu, to izdara biedru kopsapulce, tādēļ biedru kopsapulcei ir arī jālemj par valdes locekļa atcelšanu no amata.