TĒMA: Tieslietas

Tiesības uz īpašumu, kas piederēja mirušajam dzīvesbiedram

J
jautā:
07. septembrī, 2023
Aija

Sveiki! Vai un kādas tiesības uz īpašumu ir sievietei pēc vīrieša nāves, kura vairākus gadus dzīvojusi ar vīrieti viņa īpašumā, taču viņi nav bijuši laulāti un vīrietim ir radinieki/bērni pieaugušā vecumā? Jau iepriekš pateicos par atbildi!

A
atbild:
11. septembrī, 2023

Saskaņā ar Latvijā spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem kopdzīve pati par sevi nenodibina laulāto mantiskās attiecības. Vairāk par šo tēmu varat izlasīt LV portālā publicētajā e-konsultācijā “Nereģistrēta kopdzīve un mantiskās attiecības” un “Vai, nesastāvot laulībā, ir tiesības mantot no dzīvesbiedra”.

Cik ir saprotams no jautājuma, minētais īpašums ir sievietes mājoklis. Līdz ar to, ja sieviete uzskata, ka viņai ir tiesisks pamats atrasties minētajā īpašumā, būtu ieteicams vērsties pie jurista vai zvērināta advokāta, lai saņemtu konsultāciju un lai tiktu izvērtēti lietas faktiskie apstākļi.