E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 30391
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Pirmsskola

Pirmsskolas mācību satura apguvi plāno un īsteno pirmsskolas pedagogs

J
jautā:
07. septembrī, 2023
Selga

Labdien! Vēlos uzzināt, cik ilgas ir akadēmiskās stundas PII. Vai, strādājot ar bērniem triju un četru gadu vecumā, tās ir 15–20 minūtes, ņemot vērā bērnu vecumu, vai kā skolēniem vai studentiem, proti, 40–45 minūtes?

A
atbild:
11. septembrī, 2023
Sarmis Mikuda
LV portāls

Ministru kabineta noteikumu Nr. 716 “Noteikumi par valsts pirmsskolas izglītības vadlīnijām un pirmsskolas izglītības programmu paraugiem” 4. punktā noteikts, ka pirmsskolas izglītību īsteno atbilstoši šo noteikumu pielikumos sniegtajiem pirmsskolas izglītības programmu paraugiem. Minēto noteikumu 11.2. punktā noteikts: “Galvenā mācību organizācijas forma ir rotaļnodarbība. Lai sasniegtu plānotos rezultātus, tā tiek īstenota:

11.2.1. visas dienas garumā;

11.2.2. telpās un ārā;

11.2.3. ietverot bērna brīvu un patstāvīgu rotaļāšanos un pedagoga mērķtiecīgi organizētu un netieši vadītu mācīšanos rotaļnodarbībā;

11.2.4. nodrošinot vienmērīgu slodzi, atpūtu un bērna darbošanos atbilstoši individuālajām spējām.”

MK noteikumu Nr. 716 1. pielikuma (“Pirmsskolas izglītības programmas paraugs”) 10. punkts un 3. pielikuma (“Speciālās pirmsskolas izglītības programmas paraugs”) 11. punkts noteic, ka pirmsskolas mācību satura apguvi plāno un īsteno pirmsskolas pedagogs vai pirmsskolas pedagogs regulārā sadarbībā ar citiem speciālistiem, iesaistot vecākus vai bērna likumiskos pārstāvjus bērna mācīšanās atbalstam. Minētie noteikumi nenosaka, cik ilgām jābūt tām nodarbībām, kurās notiek pedagoga mērķtiecīgi organizēta un netieši vadīta mācīšanās.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 202 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU