E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 30347
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Satiksme
1
1

Tehniskajā apskatē tiek pārbaudīts, vai transportlīdzekli ir droši izmantot satiksmē

J
jautā:
03. septembrī, 2023
Normunds

Labdien! Savai automašīnai ik gadu veicu tehnisko apskati valstī noteiktajā kārtībā (Valmierā). Vai darbiniekiem, kas veic tehnisko apskati, ir tiesības bojāt manu automašīnu, izspiežot ar instrumentiem vai arī pirkstiem caurumus virsbūves, rāmja, sliekšņu, zemspārnu vietās, kur rūsa metālu padarījusi vāju? Vai tā nav tīša mantas bojāšana? Turklāt pēdējos gados pirmajā reizē viņi izveido caurumus vienās vietās, bet, kad tos visus sametina un dodos uz atkārtotu pārbaudi, tad izlauž caurumus citās vietās, un es atkal palieku bez izietas tehniskās apskates.

A
atbild:
04. septembrī, 2023

Ikgadējo transportlīdzekļu tehnisko apskati veic saskaņā ar Ministru kabineta 2017. gada 30. maija noteikumiem Nr. 295 “Noteikumi par transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati un tehnisko kontroli uz ceļa”.

Noteikumu 10. punkts nosaka: veicot transportlīdzekļa un tā aprīkojuma tehnisko kontroli vai tehnisko kontroli uz ceļa, tiek pārbaudīta tehniskā stāvokļa atbilstība šo noteikumu 1. pielikumā minētajām prasībām. Inspektors novērtē konstatētos trūkumus vai bojājumus un atkarībā no to ietekmes uz satiksmes drošību un vidi piešķir tiem kādu no šādiem vērtējumiem:

  • sīks trūkums vai bojājums, kas būtiski neietekmē transportlīdzekļa drošību vai ietekmi uz vidi, un citas  sīkas neatbilstības – 1. vērtējums;
  • būtisks trūkums vai bojājums, kas var ietekmēt transportlīdzekļa drošību, pasliktināt ietekmi uz vidi vai apdraudēt pārējos satiksmes dalībniekus, vai citas nozīmīgākas neatbilstības – 2. vērtējums;
  • bīstams trūkums vai bojājums, kas tieši un tūlītēji apdraud ceļu satiksmes drošību vai ietekmē vidi un kura dēļ aizliegts transportlīdzekli izmantot uz koplietošanas ceļiem, – 3. vērtējums.

Lai pārliecinātos, ka transportlīdzekli ir droši ekspluatēt, tiek pārbaudīta virsbūves un citu elementu korozijas ietekme uz satiksmes drošību. Tādējādi inspektoram, kurš veic pārbaudi, ir nepieciešams pārliecināties, vai transportlīdzekļa korozija neietekmē satiksmes drošību. Šī mērķa īstenošanai inspektors veic vizuālo novērtējumu un korozijas ietekmes fizisko pārbaudi.

Ja jūsu transportlīdzeklis ir bijis pakļauts korozijai tik būtiski, ka ir iespējams izspiest ar instrumentiem vai pirkstiem caurumus virsbūves, rāmja, sliekšņu, zemspārnu vietās, tad minētā transportlīdzekļa izmantošana ceļu satiksmē nav pieļaujama. Tādējādi inspektora rīcība ir vērsta uz transportlīdzekļa atbilstības pārbaudes veikšanu, nevis tā bojāšanu.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 65 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas