Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Kas var būt apgādājamais nodokļa atvieglojuma saņemšanai

J
jautā:
18. augustā, 2023
Liga

Labdien! Vai jaunā māmiņa, kura atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā, var būt kā apgādībā esoša persona kādam no saviem vecākiem, lai viņi no atalgojuma saņemtu nodokļa atvieglojumu?

A
atbild:
22. augustā, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumu par apgādājamo var saņemt par nestrādājošu laulāto, kura apgādībā ir bērns vecumā līdz trim gadiem. Vecākiem par saviem pilngadīgajiem bērniem šādu tiesību nav.

Detalizēta informācija, kas var būt apgādājamais, ir pieejama Valsts ieņēmumu dienesta tīmekļvietnē šeit.