Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai privātpersona var aizdot naudu savam uzņēmumam

J
jautā:
15. augustā, 2023
Aldis

Vai privātpersona ABC var aizdot 7500 eiro IK ABC (individuālajam komersantam ABC)? Vai kaut ko (un kur) ir nepieciešams deklarēt? Paldies! Ar cieņu.

A
atbild:
30. augustā, 2023
Valsts ieņēmumu dienests
Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa, sabiedrisko attiecību speciāliste

Nodokļu normatīvie akti neaizliedz fiziskai personai aizdot naudu savam uzņēmumam.

Tomēr ir ierobežojumi un pienākumi saistībā ar darījumiem skaidrā naudā:

  • aizdevums nevar būt veikts skaidrā naudā, pārsniedzot 7200 eiro;
  • IK ABC ir pienākums līdz nākamā gada 1. februārim deklarēt VID skaidrā naudā veiktos darījumus ar fiziskajām personām, ja viena darījuma summa vienā operācijā ar katru darījuma partneri pārsniedz 3000 eiro.