Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Reģistri

Izmaiņas fizisko personu reģistrā pēc laulības šķiršanas

J
jautā:
14. augustā, 2023
Tamāra

Labdien! Es izšķīros no sava vīra un saņēmu laulības šķiršanas apliecību, bet, kad skatīju datus Fizisko personu reģistrā, laulības šķiršana nav uzrādīta. Vai es varu pati Rīgas Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēt laulības šķiršanas apliecību? Kā to izdarīt?

A
atbild:
13. septembrī, 2023

Tikai tiesa reģistrā iekļauto ziņu aktualizēšanai sniedz ziņas par laulības šķiršanu un laulības atzīšanu par neesošu atbilstoši Ministru kabineta noteikumu Nr. 412 “Ziņu iekļaušanas un aktualizēšanas kārtība Fizisko personu reģistrā” 15. pantā noteiktajam.

Ja ziņas vēl nav aktualizētas reģistrā, jums ir tiesības uzdot jautājumu tās tiesas administrācijā, kur laulība tika šķirta. Latvijas Republikas tiesu kontakti ir pieejami šeit.