TĒMA: Nodokļi

Kāds ir ārvalstnieka nodokļu maksātāja numurs

J
jautā:
14. jūnijā, 2023
Martins

Mans draugs ir Zviedrijas pilsonis, bet lielāko daļu no gada dzīvo Latvijā. Kur viņš var atrast savu nodokļu maksātāja identifikācijas numuru Latvijā? Viņam vajag to norādīt bankā “Revolut”.

A
atbild:
26. jūnijā, 2023
Valsts ieņēmumu dienests
Sabiedrisko attiecību daļa

Ārvalstnieka nodokļu maksātāja numurs ir:

  1. Latvijā piešķirtais personas kods, ja cilvēkam Latvijā izdots personu apliecinošs dokuments;
  2. Valsts ieņēmumu dienestā (VID) reģistrētais nodokļu maksātāja 11 ciparu numurs, kas sākas ar 9XXXXXXXXXX, ja cilvēkam nav Latvijā izdota personu apliecinoša dokumenta, bet ir gūti ienākumi Latvijā.

Tādējādi pirmajā gadījumā, ja cilvēks ir guvis ienākumus Latvijā, tad nodokļu maksātāja numuru – personas kodu – var noskaidrot Latvijā izsniegtajā personas apliecinošajā dokumentā.

Savukārt otrajā gadījumā nodokļu maksātāja numuru var noskaidrot:

  • autorizējoties VID elektroniskās deklarēšanas sistēmā https://eds.vid.gov.lv/login/, kodu var aplūkot labajā augšējā stūrī pie lietotāja informācijas
  • piesakot vizīti VID klātienē;
  • pie darba devēja, ja ārvalstniekam reģistrētas darba attiecības Latvijā.

Klātienes apkalpošana VID klientu apkalpošanas centros notiek tikai pēc iepriekšēja pieraksta, zvanot uz tālruni +371 67120005.